İçerik

SUÇTUR!

SUÇTUR!

Bir fikir duyguya dayanırsa mı daha anlamlıdır yoksa akla dayanırsa mı daha manalıdır inanın bilmiyorum. Ama baştan bilin istiyorum bu yazı müthiş bir kızgınlık, güçsüzlük ve elinle kolunla ne yapacağını bilememe duygusunun ağında yazılıyor. 

Ne yazarın adını ağzıma alacağım, ne yazdığı satırların. Zaten eminim bir çoğunuz çoktan gördü, duydu ya da benim gibi okudu. Bu yüzden ilk söyleyeceğim şey çok açık ve net bir biçimde pedofiliyi özendirip çocuk pornosu yazmanın, çekmenin ya da herhangi bir şekilde yaymanın suç olduğudur. Çocuk istismarına yol açan her şeyin Çocuk Hakları Sözleşmesi gereği açık ve net suç olduğudur. Tabi bir de keşke adaletin var olduğu bir diyarda yaşasaydık hayıflanmasıdır.

Ancak bir de ikinci olarak söylemek istediğim şeyler var. Çocuk Gelinlerin (!) ülkesinde yaşayıp, sokakta dilenen çocukların varlığına her gün şahit olup, aile içi şiddetin sadece kadına değil çocuğa da yönelik olduğunu herkesin bilip kimsenin konuşmadığı, kadınların şortuna, hamile iken yapacakları sporuna hatta sokakta attığı kahkahaya karışılan, yüzünden önce dekoltesine bakılan ve aşifteliğinin yani hak ettiği (!) değerin dekoltesinin açıklığına göre belirlendiği, kadınların bile utanmadan evlenilecek/eğlenilecek kadın ayrımı yapabildiği, ‘seni babana şikayet ederim’ tehdidi ile çocuk yetiştirilen yani erkek şiddetinin mazur gösterildiği, babası tarafından tecavüze uğrayan kızının aslında ‘kocasını’ ayarttığını dahi iddia edebilen, kaçırılan ve ölü bulunan çocuk haberlerinde neredeyse boş günün geçmediği bir ülkede yaşadığımızın farkında mısınız?  

Gerçekten farkında mısınız?

Eğer farkındaysanız çok rica ediyorum yarından başlayarak, bir şey olduktan sonra tepki göstermek üzerine kurulu düzeni bırakıp, hiç yaşanmaması için ne yapabiliriz ona emek harcayalım…


Seçimler: Bölüm Son

Seçimler: Bölüm Son

Dilin Kemiği?

Dilin Kemiği?